Barbie 1959

Dziś obiecane fotki z Muzeum Zabawek w Pradze. Uwaga będzie ich dużo.

Muzeum mieści się przy ul. Jiřská 4 , w jednej z najpiękniejszych części Pragi – na Hradčanach.  W bardzo bliskim sąsiedstwie Złotej Uliczki i Katedry św. Wita.

Na pierwszym piętrze możemy obejrzeć obszerny zbiór zabawek z dawnych lat. Są też takie, na widok których poczułam lekki sentyment, ponieważ pamiętałam je z czasów swojego dzieciństwa. Oto kilka fotek:

Tu moje ulubione połączenie: wielki Lord Vader, laleczki porcelanowe i miś ;-).

Moja ulubiona pyzata laleczka porcelanowa:

Na drugim piętrze „MUZEUM HRAČEK” znajduje się przeogromna kolekcja barbie – Johanny Steiger. To prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów tych matelowskich laleczek. Tym bardziej, że w tym ogromnym zbiorze są same oryginalne lalki będące w doskonałym stanie. Na pierwszy rzut idą słynne Barbie z roku 1959:

Następne fotki starałam się poukładać chronologicznie, pewnie słabo mi wyszło, ale znawcy tematu i tak pewnie rozpoznają na tych zdjęciach jakieś wspaniałe okazy:

Teraz ogłaszam konkurs, kto pierwszy zgadnie jaka to barbie ten otrzyma ode mnie dwie pocztówki z praskiego muzeum, na których widnieją oczywiście lalki barbie. Nie mam pojęcia, czy to trudne zadanie, nie znam się. Jestem taka mądra, bo pod lalką był podpis ;-).

A oto barbie – zagadka:

Edit: Zagadkę, bardzo szybko, rozwiązała Ania z Doll Second Hand. Lalka to oczywiście 40th Anniversary Barbie. Aniu, podziwiam Twoją wiedzę i szczerze gratuluję!!!

Dziękuję za uwagę! Pa! Pa! Cześć i czołem!!!